Porselen Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

 Telefon: 0531 409 49 10

Herhangi bir nedenle kaybedilmiş ya da işlevini kaybetmiş olan dişlerinize uygulanan işlemlerin adıdır. Yapılan tedavi sayesinde hasta hem sağlıklı görünen dişlere hem de estetik bir gülüşe sahip olur. Bu memnuniyetin tam olarak alınması hastalarda öz güven oluşumuna yol açar. Hizmetin alınabilmesinde ise porselen diş fiyatı önemli bir etkendir. Tedavi sürecinin rahat geçmesinde etkili olan doktor ve hasta arasında başlangıcında belirlenen fiyat unsuruyla memnuniyet elde edilmesi iki taraf için kolaylaştırılır.

Birden fazla metalin metal olmayan başka elementler ile birleşmesi yüksek ısılarda işlenme sonucunda olur. İşlenmenin ardından sinterlenmesi sonucu inorganik madde olan porselen üretilir. Bu madde ise diş kaplamalarında büyük öneme sahiptir. Doğal diş minesi ile birebir olacak şekilde karışım oranları kullanılması sağlıklı gülüşleri ortaya çıkartır.

Porselen Kaplama Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?
Bu protezlerin kullanım ömrüne bakıldığında; hastadan hastaya göre değişiklik gösterdiği görülmektedir. Hastanın kişisel ağız bakımına gösterdiği özen, rutin diş hekimi kontrollerinin nasıl geçtiği gibi etkenler ile beraber her hastanın porselen kaplama dişini kullanabileceği süre değişiklik göstermektedir. Diş bakımlarının aksatılmaması durumunda, 10 veya 15 yıl gibi bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Bazı hastalar bir süre sonra değişime ihtiyaç duydukları gibi bazı hastalarda da porselen diş kaplama işlemi yapıldıktan sonra değişim yapılması gerekmemektedir.

Porselen dişin yapılması için öncelikli olarak hastanın çürük boyutu ve diş kaybı yaşanması dikkat edilir ve sonra takılır. Diş kaybının ardından oluşan diş boşluğu hastanın hayat kalitesini etkiler. Temel ihtiyaçlardan olan yeme ve içmenin net şekilde karşılanamaması sonucunda bu tedavi yöntemine başvurulur. Son olarak estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen ya da dişinde şekil bozukluğu yaşayan hastalar porselen diş takılma talebinde bulunabilirler. Taleplerinin sonuca erişmesi için diş doktorlarıyla öncelikli görüşmelerini gerçekleştirmeleri gerekir. Diş hekiminin hasta üzerinde aldığı kararı belirtmesi ve hasta onayının da olmasından sonra porselen diş takılır. İşlemin meydana gelmesinde porselen diş fiyatları etkili bir unsurdur.