Lamina Diş Fiyatları Ne Kadar?

Telefon:  0531 409 49 10

Lamine diş kaplama, diş üzerinde en az törpüleme ile kaplama yapılan bir kaplama türüdür. Sağlam diş üzerinde ince bir tabaka halinde işlem gerektiren bu kaplama türü, latincede yaprak kaplama anlamına gelmektedir. Diş üzerinde ufak bir törpüleme yapıldığı için de en koruyucu protez uygulamasıdır.

Lamine Diş Kaplama Nasıl Yapılır?
Öncelikle şunu söylemekte fayda var. Tedavi esnasında yapılacak olan törpüleme adımında hastaya lokal anestezi verileceği için herhangi bir acı ya da ağrı durumuyla çok sık karşılaşılmaz. Kaplama yapılacak olan diş sayısı ve işlem yapılacak dişlerin durumuna göre tedavinin süresi değişiklik gösterebilir. Fakat olağanüstü bir durumla karşılaşılmadığı taktirde 3 seansta hastanın dişlerine yapılan kaplama işlemi tamamlanmış olur.

İlk adım olarak hastayla konuşulup beklentileri öğrenilir ve bu bir modelleme yapılır. Olası sonuçlar hakkında hastaya bilgi verilir. Gerekli muayene ve kontroller yapılır. İkinci seansta, hastaya lokal anestezi verilip, acı durumunun önüne geçilir. Ardından ağız uyuşuk haldeyken kaplama yapılacak olan dişlere törpüleme işlemi uygulanır. İşlem yapılacak dişlerin, kaplamalar için ölçüsü alınır. Ölçü alındıktan sonra, dişlerin ikinci bir işlem için hazır olması beklenir. Bekleme süresi ortalama olarak 2 gün kadar sürebilir. Bu süre boyunca dişlerde hassasiyet olması muhtemeldir. Dişler ve kalıplar hazır olduktan sonra bir prova yapılır. Kapmaların rengi ve dişlerle uyumlu olup olmadığına bakılır. Hasta ve doktor görünüşü onayladıktan sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan kaplamaların yapıştırılması işlemine geçilir. Yapıştırma tamamlandıktan sonra hasta tedaviyi tamamlamış olur.

Lamine Diş Fiyatları 2019 2019 KDV HARİÇ TL 2019 KDV DAHİL(%8) TL
Laminate Veneer (Akrilik) 532,41 575,00
Laminate Veneer (Seramik) 1.069,44 1.155,00
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 1.023,15 1.105,00
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) 1.115,74 1.205,00

Lamina Diş Kaplama Fiyatları Kaç Liradır?
Lamine diş maliyeti hesaplanırken öncelikle kullanılacak malzeme kalitesi oldukça önem arz etmektedir. Lamina dişi yapacak olan hekimin tecrübesi, lamine dişin yapılacağı laboratuvar ve lamine kaplama yapılacak diş sayısı fiyat üzerinde etkilidir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından alınan karar neticesinde her yıl diş tedavi ücretleri özel hastaneler ve devlet hastaneleri olmak üzere belirlenir. Klinik tedavi fiyatlarının rekabet şartları dolayısıyla internet üzerinde paylaşılması yasaktır. Dolayısıyla en doğru fiyat bilgisini öğrenmek için kliniğimizi ziyaret etmeniz ve klinik muayenesi olmanız gerekmektedir. Kesin bir lamine diş fiyatı bilgisi almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.