İmplant Diş Tedavi Fiyatları Ne Kadar?

Telefon:  0531 409 49 10

Diş kaybı sebebiyle ağızda ortaya çıkan boşluğun, çene kemiğine sabitlenen titanyum ya da insan vücuduna uyum sağlayan titanyum bileşenlerinden oluşan vidalar ile giderilmesine yarayan bir tedavi yöntemidir. Diş eksilmesi sebebiyle oluşan boşluğa yerleştirilen titanyum vidalar diş kökü işlevi görür. Bu sayede vida üzerine diş protezi sabitlenmesi mümkün olur. Bu tedavi sonucunda implant diş kökü ve üzerine sabitlenen diş protezi hastanın kendi doğal dişi gibi görünür ve doğal bir dişin yerine getireceği tüm işlevler sağlanır. İmplant tedavisinde titanyum vidaların tercih edilme sebebi, titanyumun vücut dokuları ile herhangi bir etkileşime girmeyen bir materyal olmasından kaynaklanır. Aynı şekilde tedavinin kendine has pek çok avantajı mevcuttur. Bunlar arasında en önemlisi implant tedavisi sürecinde eksikliği doldurulan dişe komşu olan dişlerin zarar görmemesidir. Komşu dişlerin kesilmesine gerek duyulmaması yani sağlıklı dişlere dokunulmaması, tedavinin bu kadar tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında yer alır.

İmplant Destekli Protezler Nasıl Yapılır?
İmplant destekli protezler iki şekilde yapılmaktadır. Sabit protezler ve hareketli protezler olarak ikiye ayrılır. Sabit protezler daha az sayıda diş eksikliği olduğu durumlarda tercih edilmektedir. Hareketli protezler ise çok sayıda implant olduğu durumlarda, dişsiz alanların fazla olduğu durumlarda yapılmaktadır. Hastanın ağız durumuna göre, çoklu eksiklik veya tek diş eksikliğine göre her hastaya uygulanabilmektedir.

Herkese Uygulanabilir mi?
İmplant genel olarak 18 yaşını doldurmuş ve çene ve yüz gelişimi tamamlanmış kişilerde kullanılabilen güvenli bir tedavi yöntemdir. Tedavi aşamasına geçilmeden önce ilk olarak kişinin çene röntgeni veya tomografi çekilmesi gerekir. Bu sayede yapılacak tedavinin hastanın çene yapısı için uygun olup olmadığı araştırılır. Bazı durumlarda kemik dokusu genetik sebeplere bağlı olarak çok yetersiz veya beklenenden daha kalın olabilir. Yine diş ve diş etlerinde gerçekleşen kimi iltihaplar kemik dokusu üzerinde eksilmeye yol açabilir.

Bu ve benzeri tespitlerde bulunabilmek adına işlem öncesinde doktorunuzun önerdiği röntgen veya tomografinin çekilmesi büyük önem taşır. Diş kaybından veya başka bir sebepten ötürü gelişen herhangi bir enfeksiyon durumunda tedavi ertelenerek ilk olarak enfeksiyon ortadan kaldırılır. İmplant tedavisindeki en önemli süreçlerden biri de kaliteli implantların hastalara uygulanmasıdır. İmplantların farklı marka ve kalitesi mevcuttur. Bu anlamda bu konuya aşırı hassasiyet göstererek hastaları için en kaliteli ve doğru implant firmalarıyla çalışmaktadır.

İmplant fiyatları kurdaki artışa bağlı olarak seçilen implant markasıyla belirlenir. İmplant diş fiyatları hekim muayenesi sonrası netleşir. Burada hekimin tecrübesi ve eksik diş sayısı ve implantın estetik bölgede olup olmaması maliyeti belirleyen önemli unsurlardır. Bu yazımızda tahmini olarak implant fiyatları ne kadar? nasıl bir implant diş fiyatı maliyeti çıkar? implant diş tedavisi tüm aşamalarıyla ele alacağız.