Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum Diş Ücretleri

Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadar?

Zirkonyum kaplama diş, günümüzde oldukça tercih edilen bir kaplama yöntemidir. Şu anki ağız yapısından ve diş beyazlığından memnun olmayan kişiler bu yöntemi kullanabilir. Aynı zamanda yapı olarak kırıklık ya da küçük- büyük şeklinde bir orantısızlık varsa, zirkonyum aynı şekilde tercih edilmektedir. Sıklıkla görülen ayrık dişlerin birleşimi için de tercih edilen bir alternatiftir. Renk eşitsizlikleri için de ideal bir çözümdür. Doğal görünüm yarattığı için birçok kişi tarafından talep edilen bu yöntem tabii ki bazı yöntemlere göre pahalı kabul edilebilmektedir. Bu yüzden zirkonyum diş fiyatları için ortalamanın biraz üzerinde bir fiyatı olduğunu kabul edebiliriz.

Zirkonyum ya da porselen kaplama olarak tabir edebileceğimiz bu işlem için, bazı noktalara dikkat edilmelidir. Ağız yapısı ve damak yapısının uygunluğu son derece önemlidir. Bu yüzden önce bunun analizinin yapılması son derece önemli. Zirkonyum’un aynı zamanda metal yapılara oranla birçok artısı da bulunuyor. Öncelikle, bu madde sayesinde oldukça doğal ve gerçekçi bir ağız yapısına kavuşacaksınız. Ağız dokularınız ile tamamen uyum sağlayacağı için hissiyat konusunda da bir gariplik yaşamazsınız. Aynı zamanda gerçek dokuya oldukça paralel olduğu için bakımı konusunda sıkıntı gerçekleşmez ve hijyenik olduğu için ağız ve solunum yollarında problem yaşamazsınız. Sıcak ya da soğuğa karşı da bir hassasiyet gelişmeyeceğini söyleyebiliriz. Dezavantaj olarak belki metal yapılara oranla zirkonyum diş fiyatları daha fazla kabul edilebilir.

Metal alt yapı ile zirkonyum arasında kararsız kalmış olabilirsiniz. İkisinin de kendi arasında bazı artı e eksi yönleri bulunmaktadır. Fakat genel itibariyle metalin biraz daha geri planda kaldığını söyleyebiliriz. Örnek vermek gerekirse, metal damak kısmından gözüktüğü için biraz daha fark edilir bir görüntü yapmaktadır. Aynı zamanda ışık geçirmediği ve yapısından dolayı da hassasiyete neden olabilmekte ve renk olarak biraz daha yapaya yakındır. Her ikisi için de eğer ağız bakımına önem veriyorsanız bir sorunla karşılaşacağınızı söyleyemeyiz. Bunun dışında, beyazlatma yöntemlerinden çok daha etkili ve kalıcı olduğu için zirkonyum kafein ve asitli içeceklere karşı da dayanıklıdır.

Tedavi, üç aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle, ilk olarak ağzınız implant gibi yöntemlerde olduğu gibi uyuşturulmaktadır. Ardından kalıp için gerekli ölçüler alınmaktadır. Bu sürede size verilen geçici kaplamayı kullanmak durumundasınız. Sonraki aşamada ise, artık hep kullanacağınız model için gerekli uygulamalar ve kontroller gerçekleştirilir. Üçüncü aşama ise, sizin ağız yapınıza uyup uymadığı ve nasıl bir etki bıraktığına dair denemeler yapılır. Bu aşamadan sonra herhangi bir sorun olmadan günlük yaşantınıza devam edebiliyorsunuz. Bütün bu işlemler için gereken süre 7 ile 10 gün arasında farklılık gösterebilir. Duruma göre ilk seans bazen ikinci seansa aktarılabilmektedir. Zirkonyum diş kaplama fiyatları ise yapılan sayıya ve ağzın durumuna göre farklılık göstermektedir. Genel itibariyle metal alt yapıya göre daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.