Zeytinburnu Dişçi

Zeytinburnu Açık Dişçi

Zeytinburnu Dişçi - 24 Saat Açık

Zeytinburnu ilçesi ülkemizin en gelişmiş şehirlerinden olan İstanbul’da, avrupa yakasında bulunan bir ilçedir. İstanbul’un eski semtlerinden olan bu semtimizde Zeytinburnu dişçi kendi içerisinde birçok konuda olduğu gibi ağız ve ağız sağlığı konusunda hizmet veren kurumlar anlamında da gelişmiştir.
Ağız sağlığı günümüzde çok önemli bir hal almıştır. Hem estetik olarak, hem çiğneme konusunda hem de yemeklerden alınan haz konunusunda önemli olan ağzımız günlük ve düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymaktadır. Ağzımızın vücudumuzun bakteri ve mikroorganizmaların en yaygın olarak bulaştığı yerlerden biri olduğu da düşünüldüğünde bunun önemi daha iyi anlaşılabilir. Ayrıca hepimiz geceleri karşılaştığımız korkunç ağrıları hatırlarız. Bu ağrıların da büyük bir çoğunun sebebi bu düzenli bakımın aksatılmasından dolayı oluşan çürüme gibi problemlerdir.

Çürüme problemi belirli bir seviyeyi aştığında tedavisi bulunmamakta ve kaçınılmaz olarak diş kaybıyla sonuçlanmaktadır. Bu kayıp yerine bağlı olarak estetik problemlere sebep olduğu gibi aynı zamanda kesme, çiğneme ve öğütme gibi fonksiyonlarda gerçekleştiğinde de önemli birer sorun sayılabilmektedirler. Dolayısıyla çürümenin oluşturduğu tek sorun ağrı sorunu değildir. Buna ek olarak estetik bir sorun da ortaya çıkabilmektedir.

Ağız sağlığı denildiğinde şüphesiz bu konuda hizmet veren sağlık profesyonelleri olan hekimlere de değinmemek olmaz. Günümüzde ya sağlık bakanlığına bağlı devlet hastanelerinde ya da özel kurum ve kuruluşlarda görev yapan hekimler çeşitli konularda hastaların ağız sağlığı konusunda önemli işlemler gerçekleştirmektedir. Bu işlemler arasında en çok bilinenleri, dolgu, çekim, kaplama, porselen tedavisi, köprü tedavisi ve dental implant tedavileridir. Bu işlemlerin her biri farklı amaçlarla ve farklı durumlarda uygulanmakla beraber hepsinin iyi ve deneyimli bir hekim tarafından imkanlar anlamında yeterli bir kuruluşta gerçekleştirilmesi ilerleyen dönemlerde daha farklı sorunların oluşmasının önüne geçebilmektedir. Zeytinburnu dişçi denildiğinde ilçemizde de bu hizmetin en ideal şekilde alınabilmesi için yeterli kuruluşlar bulunmaktadır.

Ayrıca diğer bir önemli husus da diş ağrılarının büyük çoğunluğuyla gece karşılaşıyor oluşumuz. Bu ağrıların gece daha etkin ve şiddetli hale geliyor olmalarının sebebi vücudumuzun fizyolojisi ile alakalıdır. Akşam saatlerinde biyolojik saatimiz gereği vücudumuzda kan basıncı düşmekte, diğer bir deyişle sirkülasyon yani devirdaim gerçekleştiren kan miktarı azalmaktadır. Bu kan miktarının azalması ağızda bulunan mikroorganizmaların sinirlere ulaşmaları halinde salgıladıkları toksik diye tabir edilen zararlı maddelerin bölgeden uzaklaştırılmasında bir düşüşe ve bu düşüş de sinir uçları tarafından algılanması ve bunlara zarar vermesi sebebiyle acı oluşturmaktadır.

Gece karşılaşılabilecek durumlar için ertesi sabahı beklemek şart değildir. Günümüzde nöbetçi diş hekimliği de normal hekimlik uygulamasında olduğu gibi ağız sağlığı alanında hizmet veren hemen hemen her kurum tarafından sağlanmaktadır. Zeytinburnu dişçi denildiğinde Bu kurum ve kuruluşlara sağlık bakanlığı ile iletişime geçerek ulaşılabileceği gibi aynı zamanda internet aracılığıyla arama motorları üzerinden de ulaşılabilmektedir. Bu kurumların varlıklarını ve nerede olduklarını bilmek ağrıların ortaya çıktıkları zaman müdahale edilebilmeleri anlamında önemlidir.