Ümraniye Dişçi

Ümraniye Açık Dişçi

Ümraniye Dişçi - 7/24 Saat Açık
Cumartesi Pazar Bayramda Tatilde Açıktır.

İyi bir gülüş, lezzetli bir yemek keyfi ya da iyi bir konuşma için ihtiyacımız olan şey dişlerimizdir. Bu yapıların sayesinde istediğimiz zaman rahatlıkla yemek yiyebilir, güzel bir şekilde konuşabilir ve istediğimiz estetikliği sağlayabiliriz. Bu yüzden de özellikle bakımına dikkat edilmeli ve bu konuda piyasada var olan fırçalar ve macunlar ile gerekli fırçalama işlemini yaptıktan sonra ip kullanımı ile aralarda kalan artıkların çıkartılması ve son olarak da ağız içi bakım suları ile bir süre gargara yapılmalıdır. Ancak bu işlem düzenli olarak günde 2 kez yapılmalıdır ki etkili bir şekilde olası çürük ve kayıplara karşı koruyabilsiniz.

Bazen ne kadar dikkatli olsak da bir şekilde çürük ya da kayıplar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Çürüklerin dolgu tedavisi ile kurtarımı sağlanmaya çalışılır. Bu işlem olmazsa kanal tedavisine geçilir. Ancak bunlara rağmen kurtarılamayanlarda kayıpların görülmesi beklenen bir sonuçtur. Ümraniye dişçi ile beraber kaybedilenler yerine implant tedavisi yapılabilir. Burada amaç kaybedilen yerin doldurulmasıdır. Ancak farklı olan çene kemiği içine monte edilen bir çiviye hazırlanmış taç biçimli diş getirilir ve kaynaşması beklenir. Yaklaşık olarak 3 aydan sonra diğerleri gibi normal bir şekilde kullanılabilir ve kolaylıkla da çıkmaz. Bu yüzden uzun yıllar boyunca kullanıma elverişlidir.

Genellikle yaşlı kişilerin kullandığı yönünde bir düşünce olsa da birçok farklı yaştan olan kimseye protez yapılabilir. Ancak öncelikle kemik gelişimin tamamlanmış olması istenir. Bu da yaklaşık olarak 18 yaş ve sonrası olan döneme denk gelmektedir. Kaybedilen bölümlerin doldurulması için tam mı yapılacak, kısmi mi yapılacak, implant üzerine mi yapılacak yoksa geçici mi olacak gibi konulara karar verilmelidir. Çünkü buna göre komple tüm ağız için kullanılabilecek protezlerin yanı sıra yan yana kaybedilmiş 3 ya da 4 dişin yerine de yapılabilir. Bu yüzden de yaptırılmak istenilen bölüme karar verilerek ona göre Ümraniye dişçi ile tedaviye başlanması faydalı olacaktır.

Porselen tedavisi denildiği zaman akla ilk gelen beyazlatma işlemidir. Ancak bunun haricinde bu tedavi kayıpların olduğu yerlerin doldurulması, eksik olan bölümlerin kapatılması ve daha estetik bir görünüm gibi pek çok farklı sebebe bağlı olarak yapılabilir. Ümraniye dişçi ile sunulan bu ve benzeri şekilde pek çok işlem rahatlıkla yapılabilir. Porselen tedavisinde en az 1 hafta olarak ve en fazla da 1 ay şeklinde geçecek bir zaman içinde 2 ila 4 gibi farklı seanslar arasında tamamlanacağı bilgisi verilmiştir. Farklı alaşımların farklı özelliklerinden yararlanılarak bu işlem yapılmaktadır. Kullanılan alaşımın türüne göre de hem kullanım zamanı hem de ödenecek olan para miktarı değişim gösterir. Bu konuda da detaylı bilgiyi tedaviyi hekimden öğrenebilirsiniz.