Şişli Dişçi

Şişli Açık Dişçi

Şişli Diş Doktoru - 7Gün 24 Saat Açık Acil Diş
Cumartesi Pazar Bayramda Tatilde Gece Açık
0212 288 23 24 - Mecidiyeköy

Ağız sağlığı günümüzün belki de en problematik ve en önemli konularından biri. Hem genel sağlık anlamında hem de estetik anlamda ağız sağlığı hem belirli başlı gıdaları tüketirken hem de şık görüntümüzü tamamladığı durumlar göz önüne alınırsa üzerine düşülmesi gereken bu konuyla ilgili İstanbul’un en çok bilinen ve gelişmiş semtlerinden olan Şişli’de de hizmet veren çok sayıda yeterli ve donanımlı kuruluş bulunmakta. Şişli hakkında Şişli nöbetçi dişçi dendiğinde birçok anlamda olduğu gibi ağız ve diş sağlığı konusunda da oldukça gelişmiş bir semt olduğunu ifade etmemiz yanlış olmaz.

Ancak ağız sağlığına dair bilinmesi gereken temel şeyler bulunmakta. Bunlar ağız bakımının günlük bir şekilde aksatılmadan gerçekleştirilmesinin gerekliliği. Çünkü iyi bilinen bir gerçek bu durumda yaşanılabilecek, çürük ve buna bağlı ağrılar gibi problemlerin çok yüksek oranda ortadan kaldırılabileceği. Ağız sağlığı konusunda dikkat edilmesi için hatırlanması gereken diğer bir husus da ağzımızın gün içerisinde ellerimiz gibi bakteri ve çeşitli mikroorganizma ile çok fazla temas eden bir yapı oluşu. Ayrıca vücudumuzun bağışıklık sisteminin genel durumu da ağız sağlığı konusunda önemli bir yere sahip dolayısıyla doğru dönemlerde doğru beslenmek de he sağlıklı bir diş yapısı oluşması için hem de güçlü bir bağışıklık sistemi için önemli.

Ancak yine de bazen gelişim bozukluklarından kaynaklanan ya da çürükler gibi sorunlardan kaynaklanan önemli ağrılarla karşılaşabilmekteyiz. Bu tarz durumlarda ise önemli olan ise kendi başımıza ağrıyı geçirmeye çalışarak, kulaktan duyma ve birçoğu da ağrıyı kısa süre geçirse de altta yatan esas sorunun çözülmesini zorlaştıran yöntemlerden uzak durmalıyız.

Çürükler ya da başak sebeplerden gerçekleştirilen diş çekimi ağızda uzun vadede hem estetik hem de fonksiyonel sıkıntılara sebep olabilmektedir. Ağzımızın sindirimimizde de önemli bir fonksiyon olan mekanik sindirimin gerçekleştiği yer olduğu düşünüldüğünde eksikliği bulunan bölgenin aynı zamanda estetik ve fonksiyonel sorunlara sebep oluyor olması da gayet mümkün olmaktadır.

Bunun yanında Şişli dişçi denildiğinde hem çekim işlemini hem de çekim işleminin ardından oluşacak boşluğu doldurmaya yönelik köprü, implant, porselen ya da zirkonyum kaplama gibi yöntemlerde olduğu gibi bütün ağız sağlığı konusunda hizmet veren fazlasıyla kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bunlar hem personel anlamında hem de gelişmiş teknik imkanları ve donanımlarıyla rahatça tercih edilebilecek kurumlardandır.

Ağrı ve diğer problemlerle karşılaştığımız zamanın genelde gece olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun sebebi ise ağzımıza yerleşmiş mikroorganizmaların sinir uçlarına ulaştıklarında salgıladıkları belirli başlı zararlı maddeler. Bu maddelerin ortamdan uzaklaştırılması geceleri iyice zor olmakta, çünkü fizyolojimiz yani olağan işleyişimiz gereği bu saatlerde kan basıncımız dolayısıyla bölgede sirküle olan kan miktarımız düşmekte. Ancak günümüzde Şişli dişçi dendiğinde genel sağlık hizmeti veren kuruluşlarda olduğu gibi ağız sağlığı üzerine yoğunlaşmış kurumlar da nöbetçi hekim uygulamasına sahip oldukları bilinmelidir.