Sarıyer Dişçi

Sarıyer Açık Dişçi

Sarıyer Diş Hekimi - 7-24 Saat Gece Açık 0212 288 2336
Cumartesi Pazar Bayramda Tatilde Açık Acil Diş

Yemek yerken, konuşurken, çiğnerken ya da gülümserken her zaman yardımcımız dişler olmuştur. bu yüzden de bu organların korunması ve kaybının önlenmesi için de gereken özenin gösterilmesi önemlidir. Öncelikle kullanılacak olan fırçanın seçimine dikkat edilmesi gerekir. Çok sert bir fırça kullanıldığı zaman diş etleri için bu durum yaralanmaya, kanmaya ve hatta enfeksiyona kadar varan bir süreci tetikleyebilir. Orta sertlikte seçilen fırçadan sonra macunun seçimine dikkat edilmelidir. Öyle ki hem plakları temizlemeli hem de hassasiyet problemi olanlarda bu soruna çözüm olmalıdır. Tarabya ve İstinye semtlerinde acil diş polikliniği bulunduran doktorlarımız, sizlere 24 saat tüm tedavi hizmetlerini sunmaya çalışıyor. Sarıyer acil diş doktoru ile görüşerek bu konu için gereken yardım alınabilir. Bunun yanında aralarda kalan artıkların da alınması amacı ile piyasaya sürülmüş olan iplerden yardım alınmalı ve son olarak da ağız bakım suyu olarak verilen ürünlerden alınarak gargara ile komple bakım yapılmalıdır.

Tedavisi oldukça geniş bir yelpaze üzerinde toplanmış olan bir konudur. Sarıyer nöbetçi dişçi için merak edilen yapılabilecekler listesine kısaca bir göz atacak olursak öncelikle diş ile eti arasında ve üzerinde oluşan taşların giderilmesi ile temizlik işlemi yapılabilir. Bunun yanında çürük olan bir bölüm var ise burası çıkarılarak yerine dolgu ile kaplama ve o bölgenin kapatılması sağlanabilir. Kaplama olarak geçene porselen tedavisi de yine burada yatırılabilir. Ayrıca köprü, implant ya da protez gibi birçok kaybın düzeltilmesi ve yerinin tamamlanması için gerekli olarak zor tedavileri de yapabilirler.

Fiyatların belirlenmesinde öncelikle karar veren hekimler birliği belirli bir skala içinde yer alan çizelgeyi paylaşırlar. Buna göre de yapılacak olan işlemler için burada yer alan maksimum rakamın geçilmemesi gerekir. Bunun yanında yaptırılmak istenilen işlemin türüne, yapılacağı alana ve bunun için kullanılacak olan malzemenin çeşidine göre de fiyat belirlenmesi değişiklik gösterir. Sarıyer dişçi için genel olarak sunulan fiyat aralığı içinde çalışacak olan bu kuruluşlarda porselen tedavisi yaptırılacaksa metal destekli mi olacak, alaşım mı olacak yoksa zirkonyum kaplama mı olacak gibi sorular göz önünde bulundurulur. Bunun yanında yapılacak olan işlemin diğer detayları ve yapılacak olan işlem süresi gibi faktörler de fiyatı etkileyen unsurlardandır.

Herhangi bir tedaviye başlamak için öncelikle bunu yapacak kişi ya da kurum ile iletişime geçilmesi gerekir. Ancak bu konuda bilgi sahibi değilseniz ve sadece o yerine ismine sahipseniz öncelikle internet üzerinden arama yaptırarak hem adres bilgilerine hem de telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Burada yer verilen numarayı arayarak konu için yardım isteyebilir ya da randevu alarak direk orada görüşme yapabilirsiniz. Genellikle randevu usulü çalışan bu yerlerde işlemin yapılması bir sonraki geliş zamanınıza kalabilir. Ancak acil bir durum varsa orada da müdahale edilebilir.