Porselen Diş

Ucuz Porselen Diş

Porselen Diş Kaplama Uygulamaları;

Porselen dişler, estetik görüntüsünü kaybetmiş kişilerin kullandığı bir tedavi yöntemidir. Halk arasında kaplama olarakta isim verilir. Bu uygulamanın amacı işlevselliği sağlamaktan çok, estetiktir. Böylelikle ağız yapısının göz kamaştırıcı ve etkileyici olması sağlanır. Özellikle bu uygulama doğal bir görüntü vermesi adına ilgileri üzerine toplayan bir yöntem olmaktadır. Diğerlerinin renkleriyle uyum sağlayan yapısı ve boyutları sayesinde, uygulamanın dışarıdan fark edilmesi kesinlikle mümkün değildir. Bu işlemin yapılabilmesi adına bir yaş sınırı vardır. Özellikle daha kemik gelişimini tamamlamamış 18 yaşından küçük bireylere yapılması kesinlikle söz konusu değildir. Bu kişilerinbundan yararlanabilmeleri için, 18 yaşlarını beklemeleri şarttır.

Çeşitleri:
Bu uygulama bazı türlere bağlı olarak yapılmaktadır. Bu türlerin arasında hem estetik, hem de fiyat açısından farklar bulunur.

Zirkon Kaplama:
En estetik kaplama yöntemlerinden biri olarak bilinir. Uygulamanın ana maddesi zirkoyum alaşımdır. Bu maddenin özelliği ise ışığı geçiren bir yapıya sahip olmasıdır. Bu nedenle diğerlerinden ayrılmayan bir yapıya sahiptir. Öte yandan diğer dişlerle de son derece uyumlu görünecektir. Yani tercihinizi zirkonyum kaplamadan yana kullandığınızda, yaptırmış olduğunuz uygulamanın karşıdan kesinlikle fark edilmesi mümkün olmayacaktır.

Metal Destekli Kaplama:
Metal destekli porselen diş kaplama işlevselliği ile ön plana çıkan uygulamalar arasında bulunur. Son derece sağlam bir yapıya sahip olan bu tedavi şekli, bu yönden beğenileri toplamaktadır. Hekimler tarafından genel olarak arka kısımlarda kullanılması tavsiye edilir. Çünkü metal alaşımlı olduğundan dolayı ışığı geçirme özelliği yoktur. Bu durumda ön dişlerde yapay bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu sebeple sağlamlık açısından tercih edilmesi gereken bir yöntem olarak karşınıza çıkacaktır.

Full Porselen Kaplama:
Hem estetik, hem de doğallık açısından başarılı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Kullanılan tedavi yöntemleri arasında belki de gerçeğe yakın en iyi sonuçların alındığı uygulama budur. Tabi fiyat açısından diğer yöntemlere göre biraz daha pahalı olduğunu belirtmekte yarar vardır.

Ne Kadar Sürede Uygulanır?
Uygulama süresi diş hekimine bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak 2 veya 4 seans arasında sona ermesi mümkün olacaktır. Tüm seansların tamamlanması ise uygulamaya bağlı olarak 2 hafta veya 1 ay içinde tamamlanır. Bu uygulama için kesim yapılarak ölçülerle birlikte laboratuvara gönderilecektir. Size de geçici yapının takılması sağlanır. Ardından prova için hastanın randevuya gelmesi istenir. Laboratuvardan gelen yapıda burada uygulanarak bir sonuca varılmaya çalışılır.

Ömrü Ne Kadardır?
Bu uygulamanın ömrünün uzun olması hastanın biraz da kendisine bağlıdır. İyi bakıldığı vakit ömür boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılması söz konusu olabilir. Bunun dışında hekimler kendi uygulamaları için 10 yıllık bir süre biçmektedir. Eğer kişiler biraz daha dikkatli davranırlarsa ve bakım süreçlerini ihmal etmezlerse sorunsuz şekilde uygulamayı kullanmaya devam edebilirler.