Lamina Diş

Ucuz Lamina Diş

Lamina Diş Kaplama - Porselen Yaprak Diş Uygulaması
Lamina veneers olarakta bilinen diş kaplama, sağlam diş dokusunda inceltme tekniği kullanılarak uygulanan kaplama yöntemlerinden biridir. Yaprak kaplama adıyla da bilinir. Bu adla anılmasının nedeni ise, uygulamanın en az inceltme tekniği kullanılarak yapılan uygulama olmasıdır.

Hangi Durumlarda Kullanılır?
• Daha beyaz bir görünüm isteyenler
• Daha önce beyazlatma tekniklerinden birinde başarılı olamamış kişiler
• Aşınma sorunu yaşayan kişiler
• Bir nedenden dolayı kırık yaşayanlar
• Bu bölgede siyahlaşmalar görülenler
• Ağız içinden estetik olarak memnun olmayanlar
• Kanal tedavisinden sonra ortaya çıkan sorunlardan kurtulmak isteyenler
• Bu bölgedeki sararmalardan şikayetçi olanlar

Kimler İçin Uygun Değildir?
Lamina diş kimlere uygulanamaz sorusu uygulamayı yaptırmak isteyenlerin sık sık sorduğu sorulardan biridir. Özellikle bazı kişiler için bu yöntemin hiçte uygun olmadığını belirtmek gerekir. Tırnak yeme, çene bozukluğu olan vs. gibi kişilerin bu yöntemden uzak durmaları gerekecektir. Öncelikle bunların tedavi edilmesi, daha sonra da kişilerin bu uygulamaya yönelmesi gerekir. Aksi halde bu tarz alışkanlıklara sahip olan kişilere kolay bir uygulama olan bu yöntemin yapılması mümkün olmayacaktır.

Nasıl Yapılır?
Günümüzde bu tedavi şekli birkaç adımda tamamlanan tedavi şekillerinden biri olmuştur. Öncelikle ağız içinden ölçü alınması, daha sonra da hastanın istediği renk tonlarının belirlenmesi sağlanır. Aşındırma işlemine başlanırken, bir sonraki seansta bunların yapıştırılması mümkün olacaktır.

İşlemin Ömrü:
Bu yapılan uygulamanın oldukça uzun zamanlı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Aynı zamanda sağlıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Leke yapmadıklarından dolayı bir ömür boyunca rahatlıkla kullanılabilirler. Bu açıdan insanların akıllarında bir soru işaretinin kalmasına gerek yoktur.

Bu Yöntemin Avantajları:
Bu yöntemin pek çok avantajının bulunduğunu söylemek doğru olacaktır. Özellikle estetik açıdan pek çok insanın ihtiyacını karşılayacak cinsten bir çalışma halindedir. Bu yüzden günümüzde pek çok insan görsel açıdan bu yolu seçer. Ve her geçen gün estetik açıdan biraz daha talep edilen bir yol haline gelmiştir. Öte yandan bu uygulamanın tek olarak ta uygulandığını söylemek iyi olur. Aynı zamanda renk olarakta iyi bir görünüme ulaştırılması mümkün olacaktır. Öte yandan doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerin de mutlaka tercih etmesi gereken bir seçenek olarak karşısına çıkar. Diğer yöntemlerin aksine bu yöntem kullanılarak hiçbir şekilde doğallıktan taviz vermeye gerek kalmayacaktır. Bunun yanında çay ve kahve gibi ortaya çıkardığı sarılıkların giderilmesi açısından bundan daha iyi bir seçenek yoktur. Çünkü kahve ve çaydan dolayı ortaya çıkan sarılıkların kalıcı olarak çözülmesine imkan tanımaktadır. Bu yüzden pek çok insan ağız içinde bulunan sarılığı gidermek açısından bu yöntemi en iyisi olarak bulmaktadır. Bu şekilde herkesin şikayetçi haline geldiği bir konunun da daha sağlıklı bir şekilde ortadan kaldırılması sağlanır. Aynı zamanda gülüş açısından da beğenilen sonuçları ortaya çıkaran bir yöntemdir.