Kanal Tedavisi

Ucuz Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi İşlemi 7/24 Acil Uygulama

Diş kanal tedavi operasyonu olarakta bilinen ve günümüzün en çok kullanılan ağız içi tedavi yöntemlerinden biridir. Bu tedavi sırasında pulpanın çıkarılması söz konusudur. Çeşitli nedenlerden dolayı zarar görmüş olan pulpanın onarımı bu şekilde sağlanmaktadır. Özellikle çürükler ve bölgede bulunan çatlaklar bu yapının zarar görmesine neden olabilir. Aynı zamanda ağız bölgesine alınan darbelerde buranın hasarına neden olabilir. Bunun önüne geçmek içinde böyle bir tedavi şekli uygulanmaya başlanmıştır. Kanal tedavisi adı verilen bu işlem sayesinde, boşlukların düzeltilmesi ve temizliğin yapılması mümkün olacaktır.

Bu işlemin en büyük amacı da, kök kanalın kapatılarak kişinin eski sağlığına kavuşturulmasıdır. Böylelikle kişilerin bu ciddi rahatsızlıktan sonra çekmiş olduğu tüm sıkıntılar geride bırakılır.

Uygulamanın Aşamaları:
Bu uygulama yapılmadığında ciddi sorunların oluşması kaçınılmaz bir hal alır. Dayanılmaz ağrılarda bu dönem boyunca hastaların şikayetçi olduğu konular arasına girer. Bu nedenle vakit kaybetmeden tedaviye geçmek gerekecektir. Bu tedavinin yapılma şekli kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bazı hastaların durumu daha hafif olduğu için birkaç seans eşliğinde uygulama son bulabilir. Bazılarında ise seansların uzatılması söz konusu olacaktır.

Bu tedavinin aşamaları ise şu şekilde ilerler:
• Doktorun belirlediği aneztesi şeklinde tedaviye başlanır. Çoğunlukla genel aneztesi altında bu işlemin yapıldığını söylemek doğru olur.
• Önde bulunan dişlerde veya azı dişlerinin hemen yanında bir kesi açılır.
• Açılan kesiden özel aletler yardımıyla belirtilen madde çıkarılmaya başlanır.
• Hastalıklı pulpa dışarı çıkarıldıktan sonra, alanda oluşturduğu sonuçlar temizlenir.
• Bunun yanında kök kısmında da gerekli olan temizlik işlemi başlar. Aynı zamanda bölgenin yeniden şekillendirilmesi ve düzeltilmesi söz konusu olacaktır.
• İlk aşamada açılmış olan kesiye bölgeyi koruyabilmek adına dolgu işlemi başlar.
• İşlemin sonrasında dolgunun çıkartılması ve maddenin yarattığı boşluğun kanal ile doldurulması sağlanacaktır.
• Bu uygulamanın son aşamasında ise, ağız görünümüne doğal bir görünüm verilmeye çalışılır. Bunun için uygulanacak yöntem ise kuron kaplamasıdır. Bu sayede yapının gerçek bir görünüme ulaşması sağlanır.
Bu tedavi şekli bu aşamalara bağlı olarak yapılır. Bu uygulamanın ise ömür boyu kalıcı olacağını belirtmek gerekir. Ama tekrar sorunların oluşmaması adına hastanın dikkat etmesi gereken bazı şeyler bulunmaktadır.

Tedavinin Sonrası:
Kanal tedavisi geçirmiş kişilere ağız bakımı mutlaka tavsiye edilir. Çünkü bölgenin hasar almasına neden olan şey, yetersiz ağız bakımı da olmaktadır. Bu nedenle ağız bakımını elden bırakmamak ve düzenli hekime görünmek gerekir. Bu sayede uygulamanın sorunsuz bir şekilde kullanılması sağlanmış olur. Aksi halde sorunların yeniden görülmesi kaçınılmaz bir hal alacaktır. Sizlerin de ağız yapısında hassaslık, ağrı ve soğuk içeceklere karşı aşırı hassasiyet varsa, bu durum önemli şeylere işaret edebilir. Sorunun daha fazla ilerlememesi adına diş hekimine görünmeyi ihmal etmemelisiniz. Bu sayede daha kolay bir şekilde tedaviyi sonlandırmış olursunuz.