İmplant Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplant diş fiyatları kaç lira dediğiniz zaman, bunun çeşitli kriterlere göre belirlendiğini söyleyebilirim. Ama en kaliteli olan implantı en uygun yaptıracağınız tek klinik olduğumuzu da söyleyebiliriz. Çene kemiğinin içine veya üstüne uygulanan eksikliklerin giderilmesi açısından yapılan bir tedavi şeklidir. Bu uygulama için, insan yapısına uygun protezlerin kullanılması söz konusudur. İmplant ismi verilen bu protezler, estetik ve sağlık açısından en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Hızlı adımlarla uygulanan implant fiyatları listesi, hastanın uzun zamandan beri hasretini çektiği estetik görüntüde ortaya çıkmış olacaktır.

Herkes İçin Uygun mudur?
Bu uygulama şekli vidalar kullanılarak yapılır. Bu vidalarda yerleştirilecek olan çene kemiğine uygun olmalıdır. Bunun için gerekli olan yükseklik ve genişlik yeterli olacaktır. Bu yüzden kemik kalitesi uygulamanın ne kadar başarılı olacağını ortaya çıkarır. Hastanın bu işlemi engelleyecek bir hastalığı olmadığı takdirde, bu uygulamadan yararlanabilir. Tabi kemik gelişimini henüz tamamlayamamış kişilere bu işlemin yapılamayacağını da belirtmek gerekir. Aşağıdaki durumların oluşması durumunda kişilerin işleme ihtiyaçlarının bulunduğuna karar verilir:

• Bazı nedenlere bağlı olarak tek dişini kaybetmiş kişiler bu uygulamayı yaptırabilir. Uygulama yaptırılmazsa komşu bölgeninde hasar alması kaçınılmazdır.
• Protez kullanılamayacak durumlarda alt ve üst çene için bu uygulama tercih edilebilir. Böylelikle konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında bozulmaların da önüne geçilmiş olunur.
• Tek veya birden fazla eksik yaşamış kişilerin görsel olarak kaygılarını gidermek açısından bu uygulamadan yararlanılabilir.
• Yaşlılık veya kaza sonrası ağız bölgesindeki kayıpların çok olduğu kişiler için en kaliteli sonuçları sunacak bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır.
Uygulamanın Sakıncalı Olduğu Kişiler:
Bu uygulama sağlık ve estetik konusunda büyük bir kolaylık sağlarken, insanların sıkıntılarını da hızlı bir şekilde gidermektedir. Çoğu kişi için bu uygulama şekli uygun olurken, bazı kişilerin durumu da tedavinin yapılmasına engel olabilir. İşte uygulamanın sakıncalı olduğu kişiler:
• 18 yaşını doldurmamış kişiler
• Sigara tiryakisi olanlar
• Kan pıhtılaşması sorunu olanlar
• Hipertansiyon hastaları
• Şeker hastaları
• Kalp hastaları

Yapılışı:
Diş yapısına özel olarak üretilen vida ve protez eşliğinde yapılır. Eksik olan bölgeye açılacak kesi sonrasında vidanın buraya yerleştirilmesi söz konusudur. Vidanın yeriyle tam olarak uyum sağlayabilmesi için aradan bir sürenin geçmesi şarttır. Ardından da daha önce ölçüsü alınan ve hazır edilen protezlerin vida üzerine yerleştirilmesi tamamlanmış olur.

İşlem Sonrası Bunlara Dikkat:
İmplant diş fiyatları hakkındaki söylentilere inanmaksızın yazdıklarımızı okumanızı öneririz. Oldukça hassas bir dönem olduğundan dolayı, bu dönemde dikkatli davranmak gerekecektir. Bu zor dönemi bu şekilde daha kolay bir şekilde atlatmaya çalışabilirsiniz. Öncelikle beslenmenin çok önem içerdiğini belirtmemiz gerekir. Tedavi sonrasında soğuk ve sıcak yiyeceklere tamamen ara vermelisiniz. Beslenme tarzınızı tamamen yumuşak gıdalardan oluşturmalısınız. Özellikle bir süre boyunca sert ve ağıza hasar verecek gıdaların alımını durdurmalısınız. Aynı zamanda sigara ve alkol kullanımından da artık vazgeçmeniz gerekecektir. Bu sayede daha hızlı bir şekilde iyileşmenin devam edeceğini görmüş olursunuz. Diş implant fiyatları hakkında tüm yazılanlar eskimiş olabilir. Bu yüzden kliniğimizi arayı en güncel hesaplı fiyatları edinebilirsiniz.