Fatih Dişçi

Fatih Açık Dişçi

Fatih Dişçi - 7/24 Saat Açık
Cumartesi Pazar Bayramda Tatilde Gece Açık

Dişler ağız içinde yer alan ve vücudumuzda pek çok işleve sahip olan organlardan biridir. bunun için de bakımına dikkat edilmeli ve olası sorunların önüne geçilmesidir. Bunun için de yapılacak olan şeyler oldukça basit önlemlerdir. Fatih dişçi ile alınacak olan hizmet içinde bakımın yapılması da önemlidir. Öncelikle fırçalama en basit ancak en etkili olan yöntemlerden birisi olarak mevcuttur. bunun için seçilecek olan orta sertliğe sahip bir fırçanın yardımı ile oluşmuş olan plaklar kaldırılabilir ve çürümenin önüne geçilebilir. Bunun gibi yer alan iplerin kullanımı ile de daha temiz ve sağlıklı bir hale gelebilirler.

Diş konusunda yardım almak isteyen kişilerin öncelikle randevu usulü ile çalışan bu yerlerden randevu alınması gerekir. Bunun için de öncelikle adres ya da iletişim bilgilerine ulaşılması ile beraber buradan randevu alınabilir ve istenilen tarihte görüşmeye gidilerek kontrol ettirilebilir. Bunun yanında Fatih nöbetçi dişçi hizmeti için verilen seçenekler arasında size istediğiniz maddenin seçimi ile gerekirse implant ya da protez yapımına veya porselen kaplamaya kadar varan hizmet seçenekleri sunulmuştur. Bunlar arasında genellikle hekim bakarak neyin yapılması gerektiğine karar verdikten sonra hangi maddenin kullanımının tercih edileceği konusunda da sizden fikir alacaktır.

Bakım ile alakalı konular için yardım alınmadan önce bilinmesi gereken bazı önemli detaylar mevcuttur. Öncelikle hekimin yanına giderken ağzın temizliğinin yapıldığına emin olunması gerekir. Bu hem hekimin rahat bir şekilde çalışmasına olanak tanır hem de ağız içinde var olan çürük ve benzeri problemlerin daha kolay görülmesine yardımcı olur. Fatih acil diş hizmetleri içinde yapılacak olan her işlem için değişen zamanlarda yemek ve içmek yasaklanmaktadır. Bunun için hekim ile görüşülerek ne kadar saat uzak durulması gerektiği öğrenilebilir. Ayrıca sıcak ve soğuk içecek ve yiyeceklerin tüketimine dikkat edilerek çok sıcak ya da çok soğuk tüketilmemesine de özen gösterilmesi beklenir.

Yapılacak olan her tedavi için belirli bir prensip vardır. Bunun için de yapılan hazırlıklar sayılmaz ise değişen seanslar içinde değişen sürelerde tedavi yapılabilmektedir. Öncelikle porselen kaplamaya bakılacak olursa en az 1 hafta ve maksimum da 1 ay içinde işlem tamamlanmış olur. Protez işlemleri için de alınan ölçüden sonra yapılması ve kontrol edilip teslim edilmesi bunun yapıldığı kuruluş ya da dişçiye bağlı olarak değişiklik gösterir. Tel tedavisi ise ortalama olarak 1 yıl civarında sürmektedir. Ancak yapılacak olan işlemler ve ağzın yapısına göre geçecek olan sürenin değiştiği görülebilir. bunun yanı sıra protez gibi ekstradan yapılan işlemler için belirli dönemlerde hekime gidilerek görüşülmesi ve gerekli kontrollerin yapılması hastadan beklenen bir işlemdir.