Eyüp Dişçi

Eyüp Açık Dişçi

Eyüp Diş Doktoru - 7-24 Saat Açık
Bayramda Tatilde Cumartesi Pazar Full Açık

Eyüp İstanbul’un en eski ve gelişmiş semtlerinden biridir. Birçok konuda gelişmiş diyebileceğimiz bu ilçemiz Eyüp dişçi dendiği zaman da yani ağız sağlığı konusunda hizmet veren kurum ve kuruluşlar anlamında da gelişmiştir. Günümüzde ağız salığı en çok önem ve özen göstermemiz gereken hususlardan biri. Hem sağlık açısından hem de kişiye özgüven katması dolayısıyla günlük ağız ve diş bakımı konusu da hayli öne çıkıyor. Ayrıca ağız sağlığı sorunlarının önemli bir kısmı da aksattığımız bu günlük kişisel hijyen bakımıyla yakından ilişkili. Hekimlere göre ağız bakımımızı düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğimiz takdirde özellikle ağrı ve hassasiyet durumları ile daha az karşılaşıyoruz.

Eyüp nöbetçi dişçi dendiğinde daha önce de bahsettiğimiz gibi semtimizde çok sayıda ağız sağlığı kurumu bulunmaktadır. Bu kurumlar çeşitli dental operasyon ve işlemleri profesyonel bir şekilde sağlamaktadırlar. Bu operasyon ve işlemlere örnek verecek olursak, köprü, protez, dental implant ve zirkonyum kaplama gibi hizmetleri sayabiliriz. Bu hizmetler çürük ya da başka bir sebeple ağızda oluşan kayıplardan kaynaklanan bozuklukları hem estetik hem de fonksiyonel anlamda gidermektedir. Yediğimiz besinlerin fiziksel olarak sindirilmeleri ağzımızda başlamaktadır. Kayıp durumlarında tabii ki kaybın yerine de bağlı olarak çiğneme ve öğütme gibi önemli fonksiyonlar da zarar görmektedir. Sayılan bu operasyon ve yöntemler uygulanış anlamında farklı farklı olsalar da kayıplar dolayısıyla oluşan boşlukları gidermeye ya da biçim bozukluklarını düzeltmeye yöneliktir. Böylece hem estetik bozukluklar hem de işlevsellik bozuklukları tedavi edilebilmektedir.

Peki çürük, apse ya da daha farklı sorunlardan kaynaklanan ağrıların genelde akşam ya da gece saatlerine gelmesi tesadüf mü? Bu soruya cevaben bu durumun tesadüf eseri olmadığını ve vücut fizyolojimizin önemli bir ögesi olan kan basıncımız yani tansiyonumuzdaki değişiklikler sonucu ortaya çıktığını belirtebiliriz. Akşam ya da gece saatlerinde tansiyonumuz düşmektedir. Bu da eğer daha önceden varsa ağız bölgemizde bulunan mikroorganizmaların ürettikleri zararlı maddelerin dokulardan uzaklaştırılmasının azalması anlamına gelir. Dolayısıyla bu bölgede bulunan bakteriyel maddeler sinir uçlarımızla daha fazla etkileşime girerler ve böylece ağrı hissederiz. Ancak günümüzde gece ortaya çıkan bu ağrılar için sabahı beklemek zorunda değiliz. Eyüp acil dişçi denildiğinde bu kuruluşların aynı normal hastaneler gibi nöbetçi hekim uygulaması yapmaktadırlar. Bu kuruluşların hangileri olduğunu bilmek ve gerektiği durumlarda bunlara başvurmak fazlasıyla avantajlı olabilir. Sağlık bakanlığına bağlı kurumlar ve özel kurumlar için arama motorları üzerinden bir araştırma yapılırsa konu hakkında bilgi edinilebilir. Bu hizmet çerçevesinde geceleri acil olarak ortaya çıkan ağrı ve diğer dental acillerin tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Ücretlendirme ise başka bir konu. Sağlığımız söz konusu olunca hepimiz başarılı bir operasyon geçirmek ve bunu izleyen süreçte de bundan kaynaklanabilecek sorunlar yaşamamak isteriz. Yukarıda bahsettiğimiz operasyonlar da farklı farklı fiyatlandırılmaktadır. Ancak en önemlisi bu operasyonları uygun fiyata yaptırmak değil, sağlıklı ve doğru bir şekilde profesyonel ve uzman ellere yaptırmaktır.