Esenler Dişçi

Esenler Açık Dişçi

Esenler Diş Doktoru - 7-24 Saat Açık
Bayramda Tatilde Cumartesi Pazar Full Açık

Esenler İstanbul avrupa yakasında bulunan ve önemli bir nüfusa sahip bir semtimiz. Dolayısıyla bölgede yeterli sağlık hizmetlerinin sağlanması konusunda başarılı bir durum bulunduğunu söyleyebiliriz. Hem genel sağlık hizmetleri konusunda hem de ağız sağlığı hizmeti veren kuruluşlar anlamında Esenler dişçi denildiğinde ise Esenler semti bu konuda da diğer konularda olduğu gibi gelişmiştir. Ağız sağlığı günümüzde genel sağlıkla birlikte ayrılmaz bir bütün haline gelmiştir. Ağız sağlığı yerinde olmayan birinin genel anlamda sağlıklı olması bir anlam ifade etmemekte. Çünkü bu problemlerden kaynaklanan çürükler gibi çeşitli sorunlar fazlasıyla sorun yaratmaya uygun hem de farklı durumlara sebep olabiliyor. Aynı zamanda bu sorunların tedavileri kolay sayılmaz ve tedavi sonrası süreç içerisinde başka sorunlar yaşanıyor. Örneğin çürük olduğu için kayıp yaşanmış ağız bölgesi yerine göre estetik anlamında bozuk olabiliyor ya da bu bölge ağzın işlevselliğini olumsuz anlamda etkileyebiliyor. Ağzımız yediklerimizin tadını algılamamız konusunun yanında fiziksel sindirim denen lokmalarımızı çiğneme işlevini de gerçekleştiriyor. Bu işlevlerin kaybolmaları ya da bozulmaları durumunda da hazımsızlık gibi önemli etkiler oluşabiliyor.

Ağız sağlığına dikkat etmenin ve günlük kişisel hijyenik bakımı gerçekleştirmenin de oluşabilecek sorunları önlemek anlamında fazlasıyla önemli olduğunu bir kez daha hatırlatabiliriz. Ancak ne yazık ki gelişim bozuklukları ya da travmalardan kaynaklanan çeşitli sorunlar hekim müdahalesi ile çözülmektedir.

Ağız sağlığı ile ilgili günümüzde en çok uygulanan belli başlı tedaviler, dolgu tedavisi, köprü ve dental implant tedavisi, protez tedavisi olmaktadır. Bunlar uygulanışları farklı farklı olsalar da hem estetik sorunları hem de işlevsel sorunları gidermeye yönelik tedavilerdir. Esenler acil diş denildiğinde bu hizmetleri sağlayan iyi eğitimli sağlık personellerinin çalıştığı seçkin kurumların ilçe sınırları dahilinde olduğunu belirtebiliriz. Bu tedaviler gerçekleştirildiği kurumlara göre farklı şekillerde fiyatlandırılabilmektedir. Ancak söz konusu sağlık olunca ucuz değil kaliteli ve doğru bir sistemin önemli olduğunu da burada hatırlatmamız gerekir.

Ağız problemlerinden kaynaklanan ağrı ve diğer sorunlarla genel olarak karşılaştığımız zamanlar günün son saatleri olmakta. Bu durum da yaygın bilinenin aksine tesadüfi bir durumdan kaynaklanmıyor. Bu durumun sebebi biyolojik saatimiz gereği akşam saatlerinde vücudumuzun dinlenmek ve uykuya geçiş hali esnasında kan basıncımızı yani tansiyonumuzu düşürüyor olması. Bu durum ağzımıza yerleşen mikroorganizmalar eğer sinirlerle temas edebilecek kadar ilerlemişse ürettikleri toksik maddelerin alandan uzaklaştırılmasının azlamasına ve sonuç olarak da sinir uçlarının bu maddelerle daha fazla etkileşime girmesine neden oluyor. Ve bu durumun hissettiğimiz sonucu genelde ağrı oluyor. Ancak bu durumun sağlık kuruluşları da bilincine varmış haldeler. Geceleri de hastanelerde kalarak Muayene konusunda genel sağlık hizmetini gerçekleştiren ve gerektiğinde acil müdahale eden hekimler ağız ve diş sağlığı hastanelerinde de çoktan beridir aynı uygulamayla görev yapmaktalar. Esenler nöbetçi dişçi denildiğinde bu kurumların ilçede fazlasıyla bulunduğunu ve bu hizmetlerin hangilerinde verildiğini bilmenin ağız sağlığı sorunları yaşandığı zamanlarda önemli bir kolaylık sağlayabileceğini belirtmek de önemlidir.