Diş Kaplama

Ucuz Diş Kaplama

Diş Kaplama - Kuron Veneers İşlemleri

Yüzde en dikkat çekici ayrıntılardan biride dişlerdir. Bunların kötü bir görünüme sahip olması, estetik durumun bozulmasına neden olan şeyler arasındadır. Üstelik sağlık açısından da problemler varsa, o zaman kişiler sıkıntılı zamanların içinde olabilirler. Bu nedenle günümüzün gelişmiş tedavi yöntemlerinden biri seçilmelidir. Kaplama da onlardan sadece biridir. Bu yönteme bağlı olarak ağızda meydana gelen kötü görüntünün ortadan kalıcı şekilde kaldırılması sağlanırken, sağlık açısından da rahat bir nefes alınmış olur.

Özellikle çürük durumunda diş kaplama yöntemine başvurulması söz konusudur. İşlemin kanal tedavisi ile birlikte kullanılması gerekebilir. Kanal tedavisi sayesinde sorunun ortadan kaldırılması sağlanırken, kaplama yöntemi ile de daha estetik bir duruş elde edilir. Bu sayede ağız her zamankinden daha sağlıklı bir şekilde görülecektir. Tabi yapılacak olan işlemin türünün de burada büyük bir önemi vardır. Çünkü yapının şeklinin nasıl ortaya çıkacağı bu konudan sonra belli olur. Yapılan işlemde özel malzemelerin kullanılması, uygulamanın uzun zaman boyunca kalıcı olmasını sağlayabilir. Aynı zamanda görsel açıdan da oldukça doğal bir görünüm verecektir.

Uygulama Nasıl Yapılır?
Bu uygulamanın öncesinde ilk olarak dişlerin ölçüsü alınır. Hangilerinin kaplanacağının ve sahip oldukları ölçülerin hangi boyutta olduğunun tespiti yapılır. Daha sonra alınan ölçülerle orantılı bir halde, farklı maddelerden yapılan kalıplar kullanılır. Özel olarak hazırlanan bu madde, bölgeye geçici olarak alınır. Burada kaldığı süre boyunca herhangi bir apse durumu yaşanmazsa, direk olarak kalıbın çıkarılması söz konusu olacaktır. Var olan apse sorunlarının giderilmesi içinde tedaviye başlanır. Apse gibi sorunlar giderildikten sonra kaplamanın yapılacağını söylemek doğru olur.

İşlem Ne Kadar Zaman Alır?
Bu işlemler genel olarak 3 seans içinde son bulur. Tabi bu sayıda hekimin uzmanlığına bağlı olarak azalmalar meydana gelebilir. Her seans arası iki veya üç gün şeklinde tutulur. Hekimin bu seanslar sırasında yaptığı işlemleri daha özenle ve acele etmeden yapması önemlidir. Bu şekilde işlemin daha sağlıklı sonuçlar vermesi sağlanır. Aynı zamanda uygulama sırasında herhangi bir riskin görülme sorunu da ortadan kalkacaktır. Bunun yanında seanslardaki sürenin kullanılan malzemeye göre değişim gösterdiğini bilmeniz gerekir. Duruma göre farklı malzemelerin kullanılması söz konusu olabilir. Bu yüzden uygulamanın süresini ve yapılacağı malzemeleri hekiminize danışarak daha kesin bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İşlem Sonrası Bakım:
Bu uygulama oldukça rahat bir tedavi şeklidir. Bu rahatlık uygulama sonrasında da devam eder. Çünkü sadece bazı belirli işlemlerin yapılması gerekecektir. Bunun için düzenli olarak fırçalanmaları bakım için yeterli olacaktır. Sadece günde iki kere fırçalamaya ve bazı zamanlarda da ip kullanmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanında altı ayda bir kez olmak üzere, hekimi ziyaret etmeyi de unutmamalısınız. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde uygulama son derece kolay bir şekilde bitecektir.