Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu Ücretleri

Diş Dolgusu Fiyatları - İstanbul

Çürükler nedeniyle eski sağlığını kaybetmiş olan bölgeye tekrardan sağlık kazandırmak için kullanılan bir tedavi şeklidir. Diş dolgusu fiyatı bu işlemin yapılışı sırasında çürük olan dokunun çıkartılması söz konusu olacağı zaman belirlenir. Etkilenen bölgeler bu uygulama sırasında temizlenerek, içine de dolgu yapılması mümkün olur. Bu sayede bakterilerin olabileceği boşlukların giderilmesi sağlanırken, ağzın kaybolan sağlığı da geri getirilmiş olunur. Dolgunun yapılacağı malzemeler ise; porselen, kompozit, amalgam ve altındır.

Nasıl Yapılır?
Günümüz koşulları içinde basit bir şekilde yapılan bu tedavi öncesi ilk olarak çürüğün uzaklaştırılması sağlanır. Aynı zamanda çürüğün neden olduğu sorunların da ortadan kaldırılması söz konusu olacaktır. Daha sonra da bölge tanımlanan dolgu malzemelerinden biri ile doldurulmaya başlanır. Hekimler, ne tür bir tedavi şekline ihtiyacınız olduğunun tespitini yapacaktır. Bunun için küçük bir aynanın yardımıyla bölgenin detaylı incelemesi yapılır. Bu bölgede anormal bir durum varsa, bunun için röntgen istenebilir. İstenilen röntgen her zaman için diş dolgu fiyatları konusuna etki etmez.

İşlem Sonrası Bunlara Dikkat:
Bu tedavi şekli uzun zamandan beri çektiğiniz sıkıntıların ortadan kaldırılması için kullanabileceğiniz pratik bir yöntemdir. Bu sayede bölgenin işlevsel olarak yeniden kullanılabileceğini söylemek gerekir. Tabi bu uygulamanın istediğiniz gibi devam edebilmesi için işlem sonrasında bunlara dikkat etmeniz gerekecektir.

Sert Fırçalardan Uzak Durun
Uygulama sonrası bakım oldukça önemli bir konudur. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanız bazı sorunların ortaya çıkmasına da engel olacaktır. Bu nedenle doktorunuzun da belirttiği üzere günlük olarak bu işlemin yapılmasına özen göstermelisiniz. Bunun için kullanmanız gereken fırçalar da mutlaka yumuşak yapıda olmalıdır. Bu işlemi yapmak adına sert fırçalarla yapacağınız işlemler onların zarar görmesine neden olabilir. Öte yandan fırçalama şeklinizin sert olması daha iyi sonuç alacağınıza neden olmayacağı gibi, istenmeyen sonuçları meydana getirebilir. Bu yüzden yumuşak bir stil elde etmeye çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Amalgam Dolguda Bunlara Dikkat:
Amalgam dolgu bu tedavi şeklinde sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Bazı durumlar da hiçbir alternatifi olmadığı için bu yönteme başvurulabilir. Amalgamdan sonra iki saat kesinlikle yemek yemekten uzak durmalısınız. Bunun yanında 24 saat içinde de alacağınız gıdaları özenle seçmeniz gerekecektir. Bu nedenle ilk gün boyunca sadece yumuşak gıdalarla dolu olan bir beslenme yöntemini tercih etmeniz lazımdır. Ayrıca işlem yapılan tarafı da kesinlikle kullanmamanız gerekir. Soğuk ve sıcak içeceklerin tümünden de bu 24 saat içinde uzak durmanız en iyisi olacaktır. Amalgam diş dolgusu fiyatı ucuz olabilir.

Durumunuzu Kontrol Etmeyin
Bazı kişiler aneztesinin verdiği etkiden dolayı bölgeyi kontrol etmek isteyebiliyor. Bu durumu yapmanız son derece sakıncalı olup, enfeksiyon gibi durumlara sebebiyet verebilirsiniz. Bunun yanında üç saatin içinde aneztesinin etkisinin geçtiğini unutmamalısınız. Bazı hastalarda aneztesi etkisinin uzaması söz konusu olabilir. Bu hastalarında 5 saatten sonra bu etkiden kurtulması söz konusu olacaktır.