Beyoğlu Dişçi

Beyoğlu Açık Dişçi

Beyoğlu Diş Doktoru - 7/24 Saat Gece Açık
Cumartesi Pazar Acil Diş Bayramda Tatilde Açık

Ağız içinde yer alan yapıların korunması sağlıklı olması açısından önemlidir. Bu da hem rahatlıkla yemek yemeyi hem kolaylıkla bir şeyler içmeyi ve bunun yanında da konuşma, yutkunma ve lokmayı ağızda küçültme gibi işlemlerin yapılmasına izin vermektedir. Beyoğlu dişçi bu gibi konular için yeteri kadar özenin gösterilmediği durumlarda oluşacak olan sorunların çözülmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanında var olan sorunların çözümü için hem öncesinde hem de sonrasında yapılacaklar ve bilinmesi gerekenler mevcuttur. Bunlara da dikkat edilerek ona göre hekime başvurulması ve gerek var ise de yapılacak olan tedaviye izin verilmesi önemlidir.

Öncelikle ağız içinde yer alan organların sağlığı hijyenin sağlanması ile mümkün olan bir durumdur. Taksim merkezinde olan ve bunun için de Beyoğlu nöbetçi dişçi içinde yer alan hekimlerden gerekli yardım ve detaylı bilgi elde edilebilir. Fırçalama hakkında en çok yanlış bilinenlerden biri ortalama 1 ya da 2 dakika içinde ve bazen daha da kısa sürelerde fırçalama işleminin bitirilmesidir. Ancak yaklaşık 3 ila 5 dakika kadar fırçalama işleminin sürdürülmesi önemlidir. Bilinen bir diğer yanlış da temizleme işlemi için sağdan sola ya da aşağıdan yukarıya olacak şekilde ardışık hareketler ile beraber fırçalanmasıdır. Ancak öncelikle yapılacak olan fırçalamanın etkin olabilmesi ve var olan plakların giderilmesi amacı ile yukarıdan aşağıya doğru plakların uzaklaştırılması önemlidir. Bundan sonra da piyasaya sürülmüş olan ve aralara sıkışan ve kalan artıkların çıkarılmasına yardımcı olan iplerin kullanımıdır. Bunun yanında da ağız bakımı için hazırlanmış olan solüsyonlar ile beraber tam bir temizleme işleminin yapılması önemlidir.

Ağızda genellikle yapılan 2 işlemin sık bir şekilde gerçekleştirildiği görülmektedir. Beyoğlu diş hekimi ile beraber sıklıkla görülen bu iki işlemden biri olan çürüklerin halledildiğini söylemiştik. Bunun yanında kayıpların tekrar doldurulması amacı ile implant ya da protez yapımı ile de uygun bir ağız simetrisi meydana getirilebilir. Bunun için seçilecek olan malzemenin tipine göre hem uygulanacak olan zaman hem de yapılacak olan işlem türü değişim gösterir. Mesela bakıldığı zaman protezlerin takılması için zirkonyum gibi alaşım bir maddenin yanı sıra metal içerikli olan ya da diğer alaşım türlerinin kullanımı ile oluşturulan maddenin kullanımı ile 2 ila 4 seans içinde işlemler tamamlanabilir.

Ağız içinde son zamanların popüler işlemlerinden biri olarak görülen de implant yaptırılmasıdır. Bunun için de çene kemiği içine yerleştirilecek olan vidadan sonra belirli bir süre kapanması beklenir. Daha sonra da hazırlanan aç kısmın oturtulması ile beraber yaklaşık olarak geçen 3 ay süre sonrasında iyileşme sağlanır ve kaynaşma döneminden sonra da rahat bir şekilde istenilen yemekler yenebilir. Bunun yanında kaynaşmanın sağlanmasının verdiği en büyük avantaj da sağlam bir şekilde olması ie beraber uzun süre kullanıma olanak tanımasıdır.