Beykoz Dişçi

Beykoz Açık Dişçi

Beykoz Dişçi - 7/24 Saat Açık
Cumartesi Pazar Bayramda Tatilde Açık

Genel olarak insan vücudu incelendiği zaman dikkat çeken öğelerden biri de gülündüğü zaman göz kamaştıracak kadar beyaz olabilen dişlerimizdir. Genel olarak koparma, çiğneme, lokmayı geri itme ve yutma gibi yiyecek ve içecek işlevlerinin yanı sıra konuşma, ağız simetrisi ve yüz simetrisi gibi pek çok farklı olay içinde de etkin bir sistemdir. Bu sebepten solayı da bu organlarımıza özellikle dikkat etmeli ve onların sağlığı için ekstra bir özen göstermeliyiz. Beykoz nöbetçi dişçi klinikleri sayesinde düzenli olarak kontrollere giderek istediğiniz şekilde kaliteye sahip bir hizmetten faydalanabilirsiniz.

Ağız yapısı içinde zaman zaman bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Bunlardan sıklıkla karşılaşılan problem de çürükler olmaktadır. Beykoz acil diş hekimi poliklinikleri ya da hastaneleri sayesinde sizler de var olan çürük probleminizi geride bırakabilirsiniz. Ancak öncelikle alınması gereken bazı belli başlı önlemler mevcuttur. Bunların başında da fırçalama işlemi gelmektedir. Bakıldığı zaman yumuşak ya da sert fırçaların tercih edildiği ancak sağlıklı diş yapısı ve etlerin korunması amacı ile orta sertliğe sahip olan ürünlerin kullanılması gereklidir. Bunun yanında seçilecek olan macundan sonra dikkat edilecek olan bir diğer konu başlığı da seçilecek olan ağız bakım suyunun ağız içinde oluşacak olan plaklara etki etmesi ve bunun yanında da hijyenin sağlanmasından rol alması gerekir. Bunun için de hekim ile yapılacak olan görüşmelerden detaylı bir bilgi alınarak en ideal fırça, macun ve ağız içi bakım suyunu seçebilirsiniz.

Ağızda karşılaşılan problemlerden biri de var olan çürüklerin yanında kaybedilen organlarımızdır. Bunun için de Beykoz dişçi hizmetleri içinde yer alan implant ya da protez gibi kaybın giderilmesine yönelik olarak oluşturulmuş olan ekleme tedavilerine yer verilmektedir. Öncelikle kaybın olduğu yer içinde tedavi için ne kadar bir alanın açıkta olduğu, kaç adet aparatın gerektiği ya da yapılacak olan işlem için kullanılacak olan malzemenin seçimi de önem arz eder. Bakıldığı zaman alaşım amddelerin ya da metal karışımların ya da zirkonyum karışımların seçimi ile yapılacak işlemin süresi ya da avantajları ve dezavantajları değişmektedir.

Ağızda yer alan sorunlardan biri de etlerin zedelenmesi ya da enfeksiyon kapması ile beraber zaman içinde kaybedilmesi gibi konulardır. Bunlar için de yapılacak ilk şey ağız içi hijyenine önem verilmesi ve fırçalama sırasında nazik davranılması gerekliliğidir. Bunun yanında da fırçalarken aşağı yukarı hareketler yerine yukardan aşağı şekilde plakların uzaklaştırılması gibi işlemler için çalışılması gereklidir. Ayrıca etlerin zaman içinde parlaklığı ya da renginde değişimler dikkat çekmektedir. Etlerin normalde olan kırmızı renginin zaman içinde giderek daha da solması ya da daha da koyulaşması ya da zamanla beraber fırçalarken kanamaların görülmesi dikkat edilmesi gereken önemli detaylardır. Bunlar ve benzeri birçok konu için hekimlerden yardım alınabilir.