Beşiktaş Dişçi

Beşiktaş Açık Dişçi

Beşiktaş Diş Hekimi - 7-24 Saat Gece Açık
Bayramda Tatilde Cumartesi Pazar Açık Acil Diş

Beşiktaş İstanbul’un kuşkusuz hem en iyi bilinen hem de en eski semtlerinden biri. Eski olduğu kadar gelişmiş de olan semt aynı zamanda sağlık hizmetleri konusunda da çok fazla tesis ve kuruluşu sınırları içerisinde bulundurmaktadır. Tabii ki bu sağlık hizmetlerine ağız sağlığı konusu da dahildir. Zira artık ağız sağlığı genel sağlığın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Dolayısıyla Beşiktaş nöbetçi dişçi denildiği zaman semtin de bu duruma uygun olarak çok fazla alternatif sunması önemlidir.

Ağız ve diş sağlığının önemli ve ayrılmaz bir parçası günlük bakımı gerçekleştirmektir. Sadece diş fırçalamaktan ibaret olmayan bu kişisel bakım çoğu zaman bilinçsizce de olsa başarılı olamadığımız bir konu. Ancak hekimler de bu bakımın düzenli yerine getirildiği taktirde oluşacak önemli sorunların önüne geçebileceğini sürekli belirtmekteler. Zira bu sorunlar hastaları çoğunlukla estetik anlamında kaygılandıran sonuçlara sebep olsalar da aynı zamanda ağzın işlev ve fonksiyonunu gerçekleştirememesine neden olan diş kaybı durumlarıyla sonuçlanıyor. Bildiğimiz gibi yediklerimizin sindirimi iki aşamalı bir işlem. Bu işlemlerden fiziksel sindirimin yani bir anlamda lokmaların öğütülmesinin gerçekleştiği organımız ağzımız. Dolayısıyla estetik problemlere eşlik edebilecek ağız kokusu, hazımsızlıklar gibi sorunlar da karşımıza çıkmaktadır.

Ağız bakımının önemli olduğunu bir kez daha vurguladıktan sonra kusursuz gerçekleştirilse bile ortaya sorunlar çıkabileceğini de belirtmeliyiz. Bunlara örnek olarak özellikle çocuklarda görülen çeşitli gelişim bozuklukları, fiziksel travmalardan kaynaklanabilen sorunlar verilebilir. Bunlar tel veya damaklık uygulamaları başta olmak üzere çeşitli şekillderde tedavi edilmektedir. Ancak en çok karşılaşılan sorunlar çürük tedavisi sonucu oluşan boşluklar ve bunlara ait problemlerden oluşmakta. Bu boşluklar köprü, implantasyon, porselen tedavisi gibi farklı tedavi yöntemleriyle giderilebiliyor. Ayrıca eğer boşluk yok ancak temizleme ya da başka bir operasyon geçirmiş kişilerdeki dental şekil bozuklukları için de zirkonyum kaplama gibi çeşitli tedaviler uygulanabiliyor. Bu sorunların hepsinin tedavisi şüphesiz ki profesyonel sağlık personeli ve fiziksel olarak yeterli donanıma sahip yerlerde gerçekleştirilmeli. Bu konuda Beşiktaş acil dişçi dendiğinde semtte bulunan çeşitli alternatifleri bir kere daha hatırlayabiliriz.

Ağız sağlığı sorunların genelde kendilerini bizlere akşam hissettirdiklerini hepimiz biliyoruz. Peki bu durum tesadüf mü? Öncelikle bunun tesadüf olmadığını söyleyelim. Akşam ve özellikle de gece saatlerinde vücudumuz kendini dinlenme ve uykuya hazırlanabilmek adına değiştiriyor. Kan basıncımızın düşmesi de bu değişiklikler arasında. Düşük kan basıncı, yani vücudumuzdaki sirkülasyonun genel anlamda yavaşlaması ise eğer ağzımızda varlar ve sinir uçlarına ulaşmışlarsa mikroorganizmaların ürettikleri zararlı maddelerin sinir uçlarından uzaklaştırılmasını azaltıyor. Bu maddeler sinir uçlarıyla etkileşime girdiklerinde ise ağrılar ortaya çıkıyor. Bu durumun bilincinde olan sağlık kuruluşları da aynı genel sağlık hizmeti veren kuruluşlar gibi nöbetçi hekim bulundurmaktadır. Bu konuda da Beşiktaş dişçi denildiğinde bu hizmeti veren kurumların fazlasıyla bulunduğunu ve gerek internet üzerinden gerek başka yollarla öğrenmenin bazı durumlarda hayati bir kolaylık sağlayacağını belirtelim.