Bayrampaşa Dişçi

Bayrampaşa Açık Dişçi

Bayrampaşa Diş Doktoru - 7-24 Saat Açık Acil Diş
Bayramda Tatilde Cumartesi Pazar Full Açık

Bayrampaşa İstanbul’un eski ve iyi bilinen semtlerinden biridir. Birçok konuda gelişmiş olan ilçe sağlık hizmetlerinde olduğu gibi Bayrampaşa dişçi konusunda da bulundurduğu önemli nüfusun ihtiyaçlarını karşılayacak seviyededir. Genel sağlık hizmetlerinin önemli ve ayrılmaz bir parçası da bildiğimiz gibi ağız sağlığıdır. Ağız sağlığı konusunda kendi kendimize gerçekleştireceğimiz günlük bakım oluşabilecek sorunların önüne geçmek konusunda önemli bir faktördür. Ancak yine de bu bakımı kusursuz olarak gerçekleştirsek bile kimi zaman çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bunlara gelişim bozuklukları, ilaç kullanımına bağlı renk değişimleri gibi durumları örnek verebiliriz. Gelişim bozuklukları durumları için tel, damaklık tedavisi gibi çeşitli tedaviler mevcuttur. Renk değişimleri için de tedavi seçenekleri oldukça fazladır. Ancak bunlar genelde estetik problemlere neden olmaktadırlar.

Hem estetik bozukluklara hem de ağzımızın işlev ve fonksiyonlarının bozulmasına sebep olan çürükler gibi durumlarla ne yazık ki çok daha sık karşılaşılmakta. Düzenli bir ağız bakımıyla önlenebilecek bir sorun olan çürükler genelde ilgili dişin çekilmesiyle yani diş kaybıyla sonuçlanmakta. Ağzımızın önemli fonksiyonlarından olan çiğneme yani yediklerimizin fiziksel sindiriminin bozulmasından kaynaklı oluşacak hazımsızlık, ağız kokusu gibi problemlere sebep olan bu durum için de çeşitli tedavi yötemleri bulunmakta. Öncelikle belirtelim ki çürük olan her durum çekim gerektirmiyor. Bazı durumlarda çürük olan kısım temizlenip üstü dolgu işlemiyle doldurulabilirken eğer bu kısımlar temizlendikten sonra kalan biçimsiz ya da yetersiz yapılara da zirkonyum kaplama tedavileri uygulanabiliyor.

Ancak kayıp gerçekleşmişse de farklı tedavi opsiyonları bulunuyor. Bunlar köprü, dental implant, porselen tedavisinden oluşuyor. Hem uygulanışları anlamında hem de tedavi sonrası süreç anlamında farklı özelliklere sahip olan bu tedavilerin hepsinin amacı oluşan boş alanı doldurarak hem estetik görünümü geri kazanmak hem de ağzın çiğneme fonksiyonunu tekrar kazandırmak. Bahsettiğimiz tüm bu tedavi tiplerine Bayrampaşa nöbetçi dişçi hizmeti veren kurumlardan ulaşılabilmekte.

Ayrıca diğer bir önemli konu da nöbetçi hekim uygulamaları. Ağız sağlığı sorunları genelde kendilerini daha baskın bir şekilde gece gösteren semptomlara sebep oluyor. Bunlardan belki de en önemlisi olan dayanılmaz ağrılarla bu saatlerde karşılaşmamız da tesadüf eseri değil. Tansiyonumuzun vücudumuz tarafından fizyolojik olarak bu saatlerde normalden daha düşük olacak şekilde ayarlanması yani diğer anlamda dolaşımımızın yavaşlaması bu durumu hazırlayan sebep. Ağzımızda bulunan mikroorganizmalar toksik yani zararlı maddeler üretmekteler. Eğer sinir uçlarına ulaşabilmişler ise de bu maddeler kan dolaşımının azalmasıyla bölgeden uzaklaştırılamamakta ve sinir uçlarıyla gün içi saatlerden daha fazla etkileşime geçmekte. Yani bu ağrılarla bu saatlerle karşılaşmamızın mekanizması bu. Ancak bu tıbbi gerçeğin farkında olan kurum ve kuruluşlar da ağız sağlığı konusunda bu hizmeti verebilmek adına geceleri de hastane içerisinde hekim bulundurmaktalar. Yani bu sorunlardan kaynaklanan ağrıdan kurtulmak için sabahı beklemek zorunda değiliz. Bu hizmeti veren kuruluşlar Bayrampaşa acil diş denildiğinde ilçe sınırları içerisinde fazlaca bulunuyorlar ve bunların hangileri olduğunun yanında hangi sağlık hizmetlerini sunduklarını bilmek hayati bir kolaylık sağlayabilir.