Bakırköy Dişçi

Bakırköy Açık Dişçi

Bakırköy Diş Hekimi - 7 Gün 24 Saat Açık
Cumartesi Pazar Bayramda Tatilde Gece Açık

Bakırköy İstanbul denildiği zaman akla gelen ilk yerlerdendir. Bunun sebebi birçok konuda fazlasıyla gelişmiş bir semt oluşudur. Bakırköy diş hekimi ve genel sağlık hizmetleri konusunda da bu gelişmişliğini göstermektedir. Günümüzde ağız sağlığı hepimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu haline geldi. Günlük bakım gerçekleştirildiğinde oluşabilecek sorunları büyük bir ölçüde önleyebiliyoruz. Ancak yine de gelişim bozuklukları ve diğer bazı durumlar konusunda ağız bakımının önemi fazla değil. Çeşitli ağız sağlığı sorunları içinse çeşitli tedaviler bulunmakta. Bu tedavilerden günümüzde en yaygın şekilde uygulananlarını belirtecek olursak bunlar, dolgu,çekim, tel ve diğer düzeltici uygulamaları, köprü, dental implant uygulamaları, zirkonyum kaplama uygulamaları ve porselen tedavileridir. Bu tedavilerin hepsinin iyi eğitimli, deneyimli ve alanlarında uzman olan hekimlerce gerçekleştirilmesi hayati bir öneme sahiptir. Dolayısıyla bu tedavilerin talep edileceği kurumlar da dikkatli bir şekilde seçilmelidir.

Ağız sorunları arasında en önemlileri ve en çok karşılaşılanları diş çürüklerinden kaynaklanan çekimler ve bu kayıplara bağlı oluşan ağız boşluklarıdır. Bu boşluklar ağız fonksiyonunun bozulmasına sebep oldukları gibi aynı zamanda estetik sorunlara da sebep olmaktadırlar. Ağzımızın en önemli fonksiyonları yediklerimizin tadını algılamamızı sağlayan organımız olan dilimizi bulundurması ve besinlerimizin fiziksel sindirimini gerçekleştirmemize yarayan çiğneme işlemini gerçekleştirmesidir. Bu fonksiyon diş kayıplarında önemli ölçüde etkilenebilmekte, ağız kokusu, yeni çürük oluşumunun kolaylaşması ve hazımsızlık gibi çeşitli durumların da önünü açmaktadır. Ayrıca bu kayıplar kimi zaman yarattıkları estetik problemlerle de kaygı ve depresyon gibi sorunlara da sebep olabiliyorlar. Yukarda bahsettiğimiz çeşitli tedavi yöntemlerinden bazıları tam da bu konuda bu boşluklarının doldurulmasını, estetiğin ve eğer varsa kaybolmuş fonksiyonların yeniden temin edilmesini amaçlamaktadır. Ancak bir kez daha tekrar edilmelidir ki bu tedaviler hem uygulanışları esnasında hem de tedavinin bitişini izleyen süreçte daha büyük sorunlar oluşmaması için uzman ellerde bilgili kişiler tarafından gerçekleştirilmelidirler. Bakırköy dişçi denildiğinde çok sayıda uzman personelin görev yaptığı seçkin kurumları sınırları içerisinde bulundurmaktadır.

Ağız sağlığı sorunlarından önemli bir tanesi de ağrılar. Bu ağrılar genelde günün akşam ve gece saatlerinde daha baskın şekilde ortaya çıkıyorlar. Ancak bu durum tesadüf değil. Vücudumuz fizyolojisi ve biyolojik saati gereği biz uyumadan önce kan basıncını düşürüyor, diğer bir deyişle kan dolaşımımız gün içerisinde olduğundan daha yavaş bir hal alıyor. Bu durum da ağzımızda önceden bulunan ve sinir uçlarına ulaşabilmiş bakteri ve mikroorganizmaların ürettikleri zararlı salgıların bölgede daha uzun bir süre ve daha yüksek konsantrasyonda kalıp bu sinir uçlarıyla daha fazla etkileşime girmesine sebep oluyor. Dolayısıyla da bu ağrılarda günün bu saatlerinde çok daha yaygın bir şekilde karşılaşmaktayız. Ancak bu konuda eksik bilinen genel sağlık hizmetleri sağlayan hastanelerde nöbetçi hekimler olduğu gibi ağız sağlığı hizmeti sağlayan kurululuşlarda da nöbetçi diş hekimleri görev yapmaktadırlar. Bu kurumlar Bakırköy nöbetçi dişçi denildiğinde de belirteceğimiz gibi semt içerisinde fazlaca bulunmakta.