Bahçelievler Dişçi

Bahçelievler Açık Dişçi

Bahçelievler Diş Doktoru - 7/24 Saat Açık
Cumartesi Pazar Bayramda Tatilde Açık

Bahçelievler İstanbul Avrupa yakasının en büyük semtlerinden biri. Hem nüfusu anlamında hem de birçok konuda gelişmiş ve büyük diyebileceğimiz ilçe için Bahçelievler dişçi dediğimizde ise bu gelişmişliğin kendini genel ve ağız sağlığı hizmetleri konusunda da kendini gösterdiğini söylememiz gerekir. Ağız sağlığı konusu günümüzde fazlaca önemli bir hale gelmiş ve genel sağlık kavramıyla ayrılmaz bir bütün oluşturmaktadır. Ağız sağlığı bozuklukları çeşitli sebeplerden ortaya çıkabilmektedirler. Ancak bunların büyük bir çoğunluğu günlük kişisel bakımın bir parçası olan ağız sağlığı bakımı düzenli bir şekilde gerçekleştirildiğinde ortadan kalkmaktadırlar. Hekimler de bu durumu doğrulamaktadır.

Aynı zamanda bildiğimiz gibi bu sorunlarla özellikle geceleri ve akşam saatlerinde karşılaşılmaktadır. Bunun sebebi de akşam saatlerinde vücudumuzun kan basıncının yani diğer anlamda kanımızın devir daim hızının azalmasıdır. Bu durum uyku ve dinlenme haliyle açıklamak mümkündür. Ancak ağza zaten yerleşmiş ve sinir uçlarına kadar ilerlemiş bakterilerin salgıladıkları toksik yani zararlı maddelerin bölgeden uzaklaştırılmasının da düşmesiyle sinir uçlarıyla etkileşimin de artması söz konusu olmaka ve bu da kendini bize ağrı şeklinde hissettirmektedir. Ancak bu durum tıbbi bir gerçektir ve dolayısıyla da sağlık hizmeti veren kuruluşlar da bunun bilincindedirler. Genel sağlık hizmeti veren kuruluşlarda bulunan nöbetçi hekim uygulaması ağız sağlığı hastanelerinde de gerçekleştirilmektedir. Bahçelievler nöbetçi dişçi denildiği zaman buraların bilinmesi ağrı ya da başak sorunlarla karşılaşıldığında gece açık olması hayati bir kolaylık sağlayabilir.

Önemli bir ağız sağlığı problemi de çekimler sonucunda ağzın çeşitli yerlerinde oluşan boşluklardır. Bu sorunlar estetik olduğu kadar ağzın işlevleri konusunda da negatif etki etmektedir. Çünkü güzel bir gülümseme kişisel özgüvenin önemli bir parçasıdır. Bunun yanında ağzın önemli işlevlerinden olan çiğneme yoluyla yediklerimizin fiziksel olarak sindirilmesi de bu durumda sekteye uğrayabilmekte ve de ağız kokusu, hazımsızlık ve yeni boşluğu dolduran besin parçalarının bakterilerce kullanılmasıyla yeni çürüklerin oluşumuna sebep olabileceği bilinmektedir. Bu sorunlar için çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur ve günümüzde ağız sağlığı konusunda fazlaca tedavi opsiyonu bulunmaktadır.

Günümüzde ağız sağlığı konusunda sağlanan en önemli tedavi yöntemleri,dolgu, çekim, beyazlatma işlemleri, tel uygulamaları, dental implantasyon, köprü uygulaması ve porselen tedavisi olmaktadır. Ancak bu tedaviler çeşitli uygulanış ve tedavi sonrası süreç farklılıklarına sahiptirler. Hepsinin ortak olarak birleştiği tek konu deneyimli ve iyi eğitimli sağlık personeli tarafından yeterli ve iyi bilinen bir kurumda gerçekleştirilmesinin önemidir. Zira yanlış ya da eksik uygulanan tedaviler hem uygulandıkları esnada hem de bunu izleyen süreçte oldukça problematik olabilmektedirler. Ayrıca bu hizmetleri veren kurum ve kuruluşların çeşitli fiyat politikaları mevcuttur. Burada hatırlanması gereken konu sağlık hizmetlerinin ucuza temin edilmeye çalışıldıklarında birer felakete dönüşebilmeleri ihtimalidir. Bu konuda Bahçelievler 24 saat açık dişçi denildiği zaman semt içerisinde fazlasıyla opsiyonun bulunduğunu bir kere daha belirtebiliriz.